Chyba każdy chce wyglądać i czuć się pięknie w swoim ciele. Niestety czasem nawet mimo wszelkich wysiłków nie osiągamy zamierzonego celu. Nie możesz poprawić kondycji włosów mimo odpowiednio dobranej pielęgnacji lub przestrzegasz wszystkich zasad przed snem, a wciąż cierpisz na bezsenność? Kiedy zacząć przyjmować suplementy i jak je dobrać?

Suplementy na porost włosów

Suplement na porost włosów jest jednym z najczęściej kupowanych produktów. Kiedy nawet mimo odpowiedniej pielęgnacji włosów kosmetyki nie działają, warto wspomóc organizm od środka. Na rynku jest wiele dostępnych produktów. Najlepiej sięgnąć po te w kapsułkach lub w formie żelek. Warto również, aby suplementy te zawierały:

  • biotynę,
  • cynk,
  • witaminę B1, B2, B6 oraz B12,
  • selen.

Są to składniki, które mają nie tylko zbawienny wpływ na kondycję naszych włosów, lecz również dobrze wpływają na organizm. Możesz również wybrać tylko preparaty ziołowe, np. skrzyp polny bądź żeń-szeń.

Suplementy na potencję

Problem ten, choć niekiedy jeszcze wstydliwy i uważany za temat tabu, dotyczy sporej grupy mężczyzn w każdym wieku. Dlatego nie ma się co wstydzić i warto sięgnąć po suplementację, która może poprawić jakość naszego życia. Problemy te mogą powstawać wskutek wielu czynników, np. choroby z układem krążenia. Warto zatem sięgnąć po produkty, które zawierają witaminy i składniki mineralne, które wspomagają układ krążenia oraz udrożniają naczynia, dzięki czemu do członka dopływa odpowiednia ilość krwi, a dzięki temu umożliwia osiągnięcie odpowiedniego rozmiaru i twardości. Wiele aptek oferuje środki na potencję bez recepty, które rozwiązują problemy z potencją i zwiększają witalność.

Suplementy na sen

Bezsenność dotyczy prawie 50% osób żyjących na świecie. Stres, szybkie tempo życia, nieodpowiednia dieta czy siedzący tryb życia zdecydowanie mają wpływ na jakość naszego snu. W takim przypadku zbawienne mogą okazać się tabletki i suplementy na sen. Najczęściej są to uspokajające preparaty ziołowe, które mogą zawierać melisę, melatoninę, magnez oraz różne witaminy, np. B6. Wszystkie te składniki wpływają kojąco i pozwalają na szybsze zaśnięcie.

Kiedy zacząć brać suplementy?

Warto pamiętać, że zanim zdecydujemy się na wybranie do sklepu, lub apteki po jakiekolwiek suplementy warto udać się do lekarza i upewnić, że żadne składniki nie przyniosą niepożądanego efektu. Mimo że każdy produkt zawiera głównie witaminy i minerały, to ich zbyt wysoka zawartość w organizmie może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.