Jeśli ktoś jest długotrwale unieruchomiony, to niezwykle ważna staje się terapia odleżyn. W ten sposób można uchronić się przed dolegliwościami bólowymi, trudno gojącymi się ranami. Bardzo ważne stają się także materace przeciwodleżynowe, które stanowią podstawę w przypadku długotrwałego przebywania w jednej pozycji. Jeśli ktoś jest unieruchomiony na skutek choroby przewlekłej, jakiegoś urazu, operacji, to trzeba zadbać przede wszystkim o stworzenie odpowiednich warunków pozwalających na zwiększenie komfortu codziennego życia. Warto wiedzieć, że nie trzeba kupować materaca, to samo dotyczy łóżka rehabilitacyjnego. Nie każdy ma też na to pieniądze. Na szczęście są alternatywne rozwiązania. Warto zobaczyć, gdzie znajduje się najbliższa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Pozwoli to zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu. Nie będzie trzeba również martwić się, co zrobić z przykładowo łóżkiem medycznym, gdy przestanie być ono już potrzebne.

Materace przeciwodleżynowe także można wypożyczyć

Jest to oczywiście ogromna wygoda. Ogromny wybór sprawia, że nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego modelu, dopasowanego idealnie do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Wystarczy powiedzieć, czego się szuka, a doświadczony i wykwalifikowany personel pomoże dobrać właściwy sprzęt i rozmaite akcesoria. Materace przeciwodleżynowe można wypożyczyć na miesiąc, kilka miesięcy lub nawet dłużej. To klient decyduje, jak długo będzie korzystać. Płaci się wyłącznie za użytkowanie sprzętu. Wypożyczalnia ponosi koszty związane z serwisowaniem urządzeń, ich konserwacją itd. Można także liczyć na szybką pomoc w razie wystąpienia jakiejś awarii. Pracownicy dostarczą łóżko rehabilitacyjne i inny sprzęt do domu, w którym mieszka pacjent. Można liczyć na to, że wszystko zostanie wniesione do jego pokoju i właściwie zamontowane. Uzyska się także fachowy instruktaż, jak prawidłowo użytkować przykładowo elektryczne łózko z materacem przeciwdziałającym powstawaniu odleżyn.

Terapia odleżyn

Osoby będące unieruchomione z różnych powodów bardzo docenią to, że będą mogły leżeć komfortowo na materacu przeciwodleżynowym. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby ciało było cały czas masowane. Istotne jest to, aby nie wywierać ciągłego nacisku na poszczególne obszary, co zapobiega powstawaniu bolesnych ran. Znaczenie ma oczywiście właściwa pielęgnacja skóry, aby nie wdało się żadne zakażenie. Podstawą będzie jednak zawsze materac przeciwodleżynowy, dlatego już teraz warto się w niego zaopatrzyć. Wystarczy płacić niewielką kwotę raz na miesiąc w wypożyczalni.