W ostatnim czasie franczyza odzież bije wszelkie rekordy popularności. Coraz więcej osób decyduje się na założenie biznesu w tym modelu i warto zauważyć, że coraz więcej osób osiąga w tym temacie sukcesy. Czy ty również należysz do grupy osób, która chce spróbować. PRzeczytaj ten tekst i sprawdź, kto zyskuje na franczyzie.

Franczyza – kto na niej zyskuje?

Na samym początku można śmiało stwierdzić, że franczyza jest biznesem win/win. Ty zarabiasz i rozwijasz swój biznes, zaś franczyzodawca rozwija i powiększa swoją markę. Dodatkowo, rozwija się całkiem dobrze funkcjonujący już biznes, a ryzyko niepowodzeń jest stanowczo niższe.

Jak otworzyć własny butik franczyzowy? Jak założyć biznes franczyzowy – krok po kroku

Jak więc wystartować? Przede wszystkim musisz nawiązać współpracę franczyzową z właścicielem licencji na terenie kraju. W naszym kraju zajmują się tym specjalne agencje i to z nimi załatwia się wszelkie formalności. Dodatkowo, wcześniej należy założyć oczywiście działalność gospodarczą.

Ile płaci się za franczyzę? Jak określone są warunki w umowie?

Wszelkie warunki umowy ustalane są indywidualnie i zależą od bardzo wielu czynników, o których trzeba porozmawiać.

Dlaczego franczyza to dobry pomysł? Poznaj jej wszystkie zalety

  1. Bezpieczny pomysł. Nie masz doświadczenie i za bardzo nie wiesz jak to robić – franczyzodawca jest zazwyczaj dużym wsparciem i sporym ułatwieniem.

  2. Know-how od giganta modowego na rynku i wsparcie na każdym etapie rozwoju biznesu czeka na ciebie.

  3. Mniejsze nakłady na marketing. Dajesz klientom coś co znają, lubią i sami znajdą twoje produkty. Powiedz im tylko, gdzie cię szukać.

  4. Gotowy pomysł na ciekawy biznes – współpracujesz z marką o ugruntowanej pozycji na rynku, która nie potrzebuje już kreatywnych pomysłów na rozwój.

Czy franczyza odzieżowa ma jakieś wady?

  1. Nie rozwijasz własnej marki i nie pracujesz na jej wzrost.

  2. Masz zobowiązania w umowie, z których zawsze musisz się wywiązać.

  3. Dotykają cię problemy wizerunkowe marki.