W dzisiejszych czasach jesteśmy coraz bardziej narażeni na różne niekorzystne warunki, które źle wpływają na stan naszego zdrowia. Stres, życie w biegu, pogorszenie jakości żywienia, czy coraz większe zanieczyszczenie powietrza mogą odbijać się na naszym samopoczuciu. Coraz więcej osób sięga po przeróżne suplementy, aby chociaż trochę poprawić swoje samopoczucie. Ale czy łykanie tych specyfików faktycznie ma sens?

Czym są suplementy?

Suplementy to zazwyczaj kompleksy witamin, które mają pozytywnie wpływać na poszczególne aspekty naszego zdrowia czy wyglądu. W przeciwieństwie do leków są sprzedawane bez recepty. To czy zadziałają zależy od ich składu, a także od systematyczności w ich przyjmowaniu.

Najpopularniejsze suplementy

Dużą popularnością cieszą się suplementy na porost włosów. Ich regularne zażywanie ma poprawiać kondycję włosów oraz wpływać na ich wzrost. Trzeba jednak pamiętać, że sam taki specyfik nic nie wskóra. Aby miało to sens należy zadbać o zdrową dietę i poznać główną przyczynę wypadania włosów. Nie raz konieczna jest taka wizyta u lekarza. Kolejną popularną grupą suplementów są suplementy na potencję. Mają wpływać na zaburzenia erekcji i zwiększać libido. Przy ich stosowaniu również trzeba pamiętać, że nie zastąpią one wizyty u lekarza. Dopiero w połączeniu z trafnie postawioną diagnozą mogą zacząć działać. Problemy ze spaniem dotyczą coraz większej ilości osób, które w takiej sytuacji chętnie sięgają po suplementy na sen. Takie suplementy zazwyczaj zawierają melatoninę i substancje, które mają działać wyciszająco. Regularne ich stosowanie może wpływać na łatwiejsze zaśnięcie, a także zwiększać jakość snu.

Czy warto w takim razie sięgać po suplementy?

To zależy. Suplementacja, aby miała sens musi być odpowiednio dobrana. Warto ze swoim problemem udać się do lekarza i wykonać odpowiednie badania. Warto również zwracać uwagę na skład dostępnych na rynku specyfików. Dopiero odpowiednio dobrana suplementacja w połączeniu ze zdrową dietą i dużą ilością ruchu ma sens. Suplementy same w sobie niestety magicznie nie rozwiążą naszych problemów. Należy pamiętać, że wprowadzenie suplementu do sprzedaży w Polsce nie wymaga nawet dokładnego przebadania specyfiku. Przed zakupem wybranego preparatu warto kierować się nie tylko otaczającymi nas reklamami. Należy sprawdzić skład, a także pomocne mogą okazać się opinie w internecie, od osób, które dany specyfik już zakupiły i są w trakcie jego stosowania. Dopiero zmiana naszego stylu życia wraz z suplementacją mogą przynieść pozytywne rezultaty.