Coraz więcej osób decyduje się pozbyć nadmiernej ilości włosków ze swojego ciała. Zabiegi depilacji nie są dziś fanaberią czy zachcianką hollywoodzkich gwiazd lecz elementem dbania o higienę osobistą. Na depilację decydujemy się przede wszystkim przygotowując swoje ciało do okresu letniego, kiedy częściej je odsłaniamy. Istnieją różne metody pozbywania się wloskow, jednak nie wszystkie są równie skuteczne. Nie każdy sposób jest również długoterminowy, zdarza się bowiem, że włoski odrastają już po kilku dniach. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?
Wówczas polecanym rozwiązaniem jest depilacja laserowa Oława. Już po kilku zabiegach możemy mieć pewność, że włoski nie pojawią się na skórze przez długi czas.

Przebieg zabiegu

Zabieg rozpoczyna się od wykonania próby laserowej na skórze aby sprawdzić jak reaguje ciało klienta. Depilacja laserowa Oława polega na zastosowaniu lasera, którego światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Melanina odbiera energię emitowaną przez laser a następnie ulega zniszczeniu. Wraz z nią ulega zniszczeniu cały mieszek włosowy. Dla zwiększenia efektu zabiegu dzień przed jego wykonaniem poleca się zgolić włosy maszynką. Po zabiegu w miejscu jego wykonania nakładany jest preparat łagodzący. Zabieg depilacji laserowej wykonuje się kilkakrotnie ponieważ nie wszystkie włoski reagują na działanie lasera od razu. Niektóre są uśpione i wzrastają z czasem dlatego też zabieg ponawia się najczęściej co miesiąc przez pół roku. Dzięki temu uzyskane efekty są znacznie lepsze i mogą utrzymywać się przez lata.

Zalety i przeciwwskazania

Zabiegi depilacji laserowej są polecane z uwagi na wysoką skuteczność oraz długi czas utrzymywania się efektów zabiegu. Wystarczy zastosować go kilkakrotnie by cieszyć się gładką skórą przez kilka lat. Dzięki zabiegowi mamy gwarancję usunięcia niemal każdego, najmniejszego nawet włoska na wybranym obszarze ciała. Tego typu zabiegi polecane są osobom z tendencją do wrastania włosów czy tworzenia się stanów zapalnych.
Niezależnie od zalet depilacji laserowej, istnieją również pewne przeciwwskazania do zabiegu. Przede wszystkim tego zabiegu nie powinno się wykonywać u osób przyjmujących leki światłouczulające, osób po przebytych nowotworach, osób w ciąży czy z aktywnymi infekcjami wirusowymi lub bakteryjnymi w miejscach wykonywania zabiegu.