O wygląd zewnętrzny trzeba dbać przez całe życie. Niezależnie od tego jaki tryb życia się prowadzi, jak wiele czasu ma się na codzienną pielęgnację, to nie można jej pomijać. Dzięki temu dłużej zachowa się młodzieńczy wygląd i lepsze samopoczucie. Można jednak zauważyć, że do odpowiedniej pielęgnacji ciała potrzebna jest duża ilość kosmetyków, a nie każdego stać na tak duże zakupy. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest przygotowywanie sobie kosmetyków z produktów łatwo dostępnych we własnym domu.

Higiena i czystość

Podstawą w codziennej pielęgnacji jest mycie ciała i twarzy. Czysta skóra jest zadbana i od razu przykuwa uwagę. Dlatego też w żadnej łazience nie może zabraknąć mydła. Mimo, że mydło nie kosztuje wiele, to jednak warto je przygotować w swoim domu, bo nie potrzeba do tego zbyt wielu składników. Konieczny będzie jednak zakup bazy glicerynowej, która jest podstawą każdego mydła. Bazę należy rozpuścić na wolnym ogniu, cały czas ją mieszając. Potem dodaje się do niej barwnik, który nada mydłu odpowiedni kolor. Na koniec dodaje się olejek eteryczny o wybranym zapachu, dzięki któremu mydełko będzie pięknie pachnieć.

Zrób sobie mydło peelingujące

Bardzo ciekawą propozycją jest mydło peelingujące. To połączenie mydła i peelingu, a na dodatek można je bardzo szybko i łatwo zrobić. Wystarczy wziąć resztki z mydeł, które pozostały w łazience i rozpuścić je na małym ogniu ciągle mieszając. Później wystarczy do tej masy dodać fusy z kawy albo sypką kawę mieloną i dokładnie wymieszać. Proporcje kawy powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb, od tego jak mocny peeling się lubi. Do przygotowanego mydełka można dodać olejek eteryczny w ulubionym zapachu, wtedy kąpiel będzie jeszcze przyjemniejsza.

Warto przygotować sobie samemu mydło peelingujące i zwykłe mydło, bo nie wyda się przy tym dużych pieniędzy a stworzy się kosmetyk idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Wiele pomysłów na ciekawe kosmetyki własnej roboty można znaleźć na blogach internetowych.