Specjalna okazja wymaga przemyślanego makijażu, który podkreśli naszą urodę i dodatkowo będzie pasował do stylizacji. Co jest modne, a co już leci w zapomnienie? Jakie techniki stosować, aby nasz makijaż wyglądał profesjonalnie? Odpowiedzi znajdują się poniżej.

Trendy w makijażu na specjalne okazje

 1. Matowe usta
  W obecnej chwili bardzo modne są matowe usta. Możemy osiągnąć efekt matowej pomadki stosując pomadkę w kolorze nude i nałożeniu na nią cienkiej warstwy sypkiego pudru w kolorze skóry. Kiedy nakładamy kolejną warstwę pomadki, upewniamy się, że jest ona całkowicie sucha przed nałożeniem pudru.

 2. Głębokie spojrzenie
  Piękne, jasno podkreślone oczy są drugim trendem na specjalne okazje. Stosujemy cienie w mocnych kolorach, takich jak czerwień, mocna zieleń i błękit, z delikatnym przesłaniem.

 3. Kolorowa kredka do oczu
  Warto wypróbować kolorową kredkę do oczu, np. w kolorze brązowym lub fioletowym. Taki delikatny kolor wyróżni Twoje oczy i sprawi, że będą wyglądały bardziej zauważalne.

Techniki makijażowe na specjalne okazje

 1. Oczyszczenie skóry
  Przygotowanie skóry do makijażu jest bardzo ważne. Dlatego, warto w pierwszej kolejności umyć twarz i nałożyć odpowiedni krem, taki jak krem nawilżający.

 2. Korekcja za pomocą korektora
  Korektor jest narzędziem, które pomaga zamaskować niedoskonałości. Dlatego, przed nałożeniem podkładu, warto nałożyć korektor na podbródek, pod oczy i na plamy.

 3. Obrót pędzla
  Pędzle do makijażu mają swoje zastosowanie. Aby osiągnąć profesjonalny efekt, warto poznać technikę obracania pędzla. Dzięki temu, możesz równomiernie rozprowadzić cienie na powiece lub podkład na twarzy.

 4. Cień na oku
  Cień na oku powinien być aplikowany od wewnętrznego kącika oka w kierunku zewnętrznym. W ten sposób, twój makijaż będzie wyglądał naturalnie i elegancko.

Podsumowanie

Makijaż na specjalne okazje wymaga przemyślanego planu. Trendy w makijażu wskazują, że matowe usta, jasno podkreślone oczy oraz kolorowa kredka do oczu są bardzo modne. Jakie techniki zastosować? Warto oczyścić skórę, skorygować przy pomocy korektora, poznać technikę obracania pędzla i zaaplikować cień na oku. Dzięki powyższym wskazówkom, Twój makijaż będzie wyglądał pięknie i profesjonalnie.