KROK PO KROKU : PERFekcyjne Brwi w Domowym Zaciszu

Moda na perfekcyjne brwi trwa już od kilku lat i nie widać spadku zainteresowania. Nic dziwnego, bowiem dobrze wyrównane, zaznaczone i wyprofilowane brwi to prawdziwe wydobycie czarów makijażowych. Niestety, często brwi wymagają codziennej stylizacji, która trwa przynajmniej kilka minut, a każde podejście jest inaczej udane. Czy zawsze jednak musimy na siebie nakładać taki ciężar? Jak osiągnąć perfekcyjny kształt brwi w domowym zaciszu? Odpowiedzią, jak zwykle, jest praktyka i kilka prostych trików.

  1. Przygotowanie do zabiegu

Przede wszystkim, nie przeceniamy swoich umiejętności i umyjmy ręce dokładnie wraz z aplikatorem do brwi (np. szczoteczką lub pędzelkiem). Następnie, w zależności od potrzeby, możemy wykonać peeling lub nanieść na okolice brwi odżywkę, która poprawi kondycję skóry i zapobiegnie wypadaniu włosów. Warto też rozgrzać skórę i otworzyć pory, np. przy pomocy gorącej kompresy.

  1. Kształtowanie brwi

Każda osoba ma swoje, indywidualne potrzeby i upodobania co do kształtu brwi. Jednak istnieją pewne reguły, których warto się trzymać. Pierwszy punkt brwi powinien zaczynać się w zgiełku nosa, a koniec brwi odznaczać w kierunku zewnątrz odgałęzieniami osi poziomej, biegnącej przez skrzydełka nosa i zewnętrzny kącik oka. Warto pamiętać, żeby unikać zbyt ostrzych łuków i raczej postawić na delikatne załamania. Przydatne może okazać się zastosowanie szablonów do brwi, które ułatwią nam utrzymanie symetrii i zapewnią spójność.

  1. Koloryzacja i wyprofilowanie

Najlepiej, żeby do koloryzacji użyć kosmetyku przeznaczonego specjalnie do brwi. Przede wszystkim, unikamy kolorów, które są zdecydowanie jaśniejsze lub ciemniejsze niż włoski i w prosty sposób tylko je uwydatniają. Wybieramy pigment, który jest delikatnie jaśniejszy bądź ciemniejszy od koloru naturalnego. Kolejnym istotnym krokiem jest wyprofilowanie brwi przy pomocy pomade lub cienia do brwi. Nakładamy kosmetyk od początku do końca i wyrównujemy kształt. Aby uzyskać najbardziej naturalny efekt, prostujemy kosmetykiem poszczególne włoski, ale unikamy przesadnego aplikowania produktu.

  1. Finałowy krok

Na końcu upewnijmy się, że brwi są doskonale wyrównane i nie posiada żadnych niedoskonałości. Do ich utrwalenia można zastosować przezroczysty lub koloryzujący żel do brwi, który utrwali fryzurę nawet na cały dzień. Oczywiście, w zależności od gustu i stylu, warto rozważyć, czy dodać trochę blasku przy pomocy rozświetlacza lub zastosować kredkę oświetlającą dolną krawędź brwi.

  1. Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, stylizacja brwi wymaga czasu, cierpliwości i wytrwałości. Ale z wykorzystaniem kilku ważnych trików i praktyki, nawet w domowym zaciszu możemy osiągnąć perfekcyjny efekt, który z pewnością wzbudzi podziw. Podsumowując, nieużywane już od lat zestaw do permanentnego koloryzacji brwi to niepohamowana fantazja. Zadbajmy o swój wygląd, ale pamiętajmy, że dbając o zdrowie swojej skóry i włosów, osiągnięcie perfekcyjnego makijażu będzie o wiele łatwiejsze.