Siemię lniane to nasiona lnu, które zyskały sobie już status super food. Jednak jak się okazuje, nie tylko jedzenie siemienia jest dla nas korzystne. Również maseczka z siemienia lnianego ma wiele zaskakujących właściwości, a co ważniejsze można ją zrobić w domu.

Właściwości siemienia lnianego

Siemię lniane bogate jest w wiele składników odżywczych. Zawiera między innymi dużą ilość cynku i witaminy E, zwaną witaminą młodości. Dzięki temu świetnie działa na skórę, wygładzając zmarszczki, przywracając promienność cery i jej świeżość. Nie ma lepszego domowego sposobu na przywrócenie skórze młodego wyglądu.
Ponadto zaparzone siemię lniane zawiera w sobie tak zwane NNKT, czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Dokładniej są to kwasy omega-3, omega-6 i omega-9. Głównie mówi się o tym, że odpowiadają za poprawne działanie układu krwionośnego, serca i mózgu. Jednak udowodniono, że mają swój wkład w łagodzenie stanów zapalnych skóry jak trądzik. Równocześnie odpowiadają za regulację gospodarki wodnej organizmu, co oznacza, że wydłuża nawilżenie skóry.

Maseczka z siemienia lnianego na zmarszczki

Nasiona lnu mielimy w młynku do kawy. Do zrobienia maseczki potrzebujemy dwóch łyżek. Zalewamy je gorącą wodą do ¼ wysokości szklanki. Odczekujemy aż wszystko ostygnie i mieszamy. Do maseczki dodajemy łyżeczkę miodu. Ma on działanie nawilżające i jest źródłem kolejnych drogocennych witamin.
Jeszcze raz mieszamy gęstą papkę, którą uzyskaliśmy. Nakładamy na 15 minut na twarz, uważając by nie spływała.
Taka maska regeneruje naszą skórę, odżywi, zostawi ją gładką i odświeżoną.
Jeśli masz skórę dojrzałą zamiast miodu możesz dodać żółtko jajka. Lepiej nawilży twoją dojrzałą lub suchą cerę, pozostawiając ją wygładzoną, a przy regularnym stosowaniu odmłodzi cię.
Zmywamy ostrożnie letnią wodą, lub wilgotnym ręcznikiem.

Stosowanie

Maska z siemienia lnianego jest bezpieczna dla wszystkich typów cer. Nawet wrażliwa, naczynkowa, czy alergiczna cera może z niej korzystać nawet codziennie. Jest bowiem bardzo delikatna, a poza tym świetnie nawilża.
Możemy stosować codziennie przez miesiąc jako swoistą kurację nawilżająco-odmładzająca.