KONTUROWANIE TWARZY – CZYM JEST I W CZYM POMAGA
Konturowanie twarzy to technika makijażu, która pozwala na podkreślenie poszczególnych elementów twarzy, a także ukrycie mankamentów. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać idealne proporcje i delikatnie podkreślić swoje atuty. Konturowanie twarzy jest szczególnie popularne wśród celebrytek czy blogerek urody.

KROK PO KROKU – JAK WYKONAĆ PERFECT KONTUROWANIE
Aby uzyskać idealne konturowanie, warto postępować według poniższych kroków:

 1. Wybierz odpowiednie produkty – matowy bronzer oraz podkład o dwie odcienie jaśniejszy i ciemniejszy od Twojego naturalnego odcienia skóry.
 2. Nałóż na twarz podkład w naturalnym odcieniu.
 3. Wystepuj kości policzkowe – nałóż bronzer w kształcie trójkąta wzdłuż linii kości policzkowych.
 4. Wykonturuj skronie i brodę – nałóż bronzer wzdłuż linii włosów oraz na brodzie, aby zdefiniować rysy twarzy.
 5. Podkreśl nos – nałóż ciemniejszy bronzer wzdłuż boków nosa.
 6. Nałóż jaśniejszy podkład w kształcie odwróconego trójkąta pod oczami, aby rozjaśnić tę część twarzy.
 7. Rozetrzyj kontury, aby uzyskać naturalny efekt.

NAJLEPSZE NARZĘDZIA DO KONTUROWANIA
Wybierając narzędzia do konturowania, warto zwrócić uwagę na ich jakość i funkcjonalność. Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań, które sprawdzą się doskonale na co dzień:

 1. Konsystencja kremowa – ta forma konturówek świetnie sprawdzi się w upalne dni, gdyż nie tłuste i lepiej się utrzymują.
 2. Paleta pudrów – to idealne rozwiązanie dla osób początkujących, które chcą nauczyć się podstaw konturowania.
 3. Pędzelki – Inwestycja w dobrej jakości pędzelki pozwoli uzyskać bardzo naturalny efekt oraz precyzyjne nałożenie produktu.

BŁĘDY, KTÓRE NALEŻY UNIKAĆ
Konturowanie jest trudną sztuką, która wymaga precyzji i cierpliwości. Poniżej przedstawiamy listę błędów, które należy unikać:

 1. Nadmierna ilość produktu – używanie zbyt dużo produktu, może skutkować efektem sztucznego uniesionego w wielu miejscach twarzy.
 2. Nieprawidłowy kolor – używanie koloru, który jest zdecydowanie ciemniejszy lub jaśniejszy od Twojego naturalnego odcienia skóry, skutkuje zmianą koloru twarzy.
 3. Brak stopniowania – brak delikatnego stopniowania śladów po produkcie skutkuje sztucznym efektem.

DO KOGO KONTUROWANIE?
Konturowanie można wykonać na każdym typie cery, niezależnie od jej koloru czy wieku. Ta technika makijażu jest idealnym rozwiązaniem dla dziewczyn, które chcą uzyskać efekt odmłodzenia oraz podkreślić atuty swojej urody. Konturowanie to także idealne rozwiązanie dla osób, które walczą z mankamentami swojej twarzy i chcą je ukryć.

PODSUMOWANIE
Konturowanie twarzy to świetna technika makijażu, która pozwala na podkreślenie piękna poszczególnych elementów twarzy. Pamiętaj jednak, aby używać produktów dobrej jakości oraz zachować umiar w ich nakładaniu. Konturowanie to idealne rozwiązanie dla każdej kobiety, niezależnie od wieku i typu cery.