DZIEKANAT UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO WE WROCŁAWIU: INFORMACJE I KONTAKT

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu mają do dyspozycji niezwykle pomocne miejsce, jakim jest Dziekanat. To właśnie tam załatwiają formalności związane z edukacją, uzyskują informacje o swoim studiowaniu oraz korzystają z wielu innych usług. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na temat Dziekanatu UP we Wrocławiu.

KONTAKT Z DZIEKANATEM
Dziekanat jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Można tam skontaktować się osobiście, telefonicznie lub mailowo. W przypadku zagranicznych studentów, którzy nie znają języka polskiego, Dziekanat zapewnia pomoc w języku angielskim. Warto pamiętać, że w okresie największego obłożenia (np. w okresie zapisów) kolejki w Dziekanacie mogą być bardzo długie. Wtedy warto sięgnąć po kontakt mailowy lub telefoniczny.

KIERUNKI STUDIÓW
Dziekanat obsługuje studentów, którzy studiują na trzynastu kierunkach. Są to m.in. biotechnologia, inżynieria środowiska, leśnictwo, technologia żywności, ochrona środowiska, ogrodnictwo czy zootechnika. Na stronie internetowej Dziekanatu znajdują się szczegółowe informacje co do wymaganych przedmiotów, terminów zapisów na kolejny semestr oraz planów zajęć.

FORMALNOŚCI
Dziekanat UP we Wrocławiu zajmuje się przede wszystkim kwestiami formalnymi, związanymi z edukacją. Studenci mogą załatwić tam takie sprawy jak: zapisy na kolejny semestr, rezygnacja ze studiów, wystawienie duplikatu legitymacji studenckiej, zmiana kierunku studiów czy zgłoszenie przerwy w nauce. Warto pamiętać, że niektóre z tych procedur wymagają wcześniejszej rejestracji, dlatego najlepiej jest zadzwonić lub napisać maila do Dziekanatu i upewnić się co do wymaganych dokumentów oraz terminów.

DODATKOWE USŁUGI
Oprócz kwestii formalnych, Dziekanat UP we Wrocławiu oferuje również wiele innych usług dla studentów. Na terenie Dziekanatu znajduje się np. ksero oraz sklep z artykułami papierniczymi. Studenci mogą tam też skorzystać z bezpłatnego internetu oraz przypisanych do kierunków studiów sal komputerowych. Na stronie internetowej Dziekanatu znajdują się także informacje na temat stypendiów czy możliwości odbycia zagranicznej praktyki.

PODSUMOWANIE
Dziekanat UP we Wrocławiu jest miejscem, które stanowi świetne wsparcie dla studentów uczelni. Tam można załatwić formalności związane z edukacją, skorzystać z wielu innych usług czy uzyskać informacje na temat kierunków studiów. Warto zawsze w pierwszej kolejności skontaktować się z Dziekanatem, gdy pojawiają się jakiekolwiek niejasności czy problemy związane z edukacją.