Naturalne sposoby na wybielanie zębów w domu

Chcesz mieć piękny, biały uśmiech i nie chcesz wydawać fortuny na kosmetyki i zabiegi dentystyczne? Mamy dla Ciebie kilka naturalnych sposobów, które pomogą wybielić Twoje zęby w domu. W poniższym artykule podpowiemy, jakie to metody i jak je stosować.

  1. Olejowanie ust

Jest to metoda wykorzystywana już od wieków w Indiach. Polega na tym, że przez około 15 minut bezwzględnie spłukujemy ustami olej (np. oleju kokosowego). Możemy robić to raz lub dwa razy dziennie. Olejowanie ust nie tylko oczyszcza nasze zęby, ale i pomaga walczyć z bakteriami, co jest dobrym sposobem na poprawę stanu naszych dziąseł.

  1. Soda oczyszczona i woda utleniona

Ta mieszanka działa jak naturalne wybielanie. Można ją stosować dwa razy w tygodniu. Do uzyskania efektu potrzebna jest jedna łyżeczka sody oczyszczonej i 1,5 łyżeczki wody utlenionej. Mieszamy składniki, a następnie za pomocą wacika nakładamy na zęby. Trzymamy przez 2-3 minuty, a następnie spłukujemy ciepłą wodą. Nie stosuj tej metody zbyt często ze względu na wysoką zawartość nadtlenku wodoru, który może zniszczyć szkliwo.

  1. Węgiel aktywny

Węgiel aktywny działa jak magnes na zanieczyszczenia, które utraciły kolor. Pamiętaj, aby korzystać z preparatu z apteki, a nie z węgla drzewnego, który może uszkodzić Twoje zęby. Metoda jest prosta – rozgniatamy tabletkę węgla aktywnego, a następnie mieszamy z niewielką ilością wody. Nakładamy na zęby na około 2-3 minuty, a następnie dokładnie płuczemy usta. Metodę możemy stosować co 2-3 dni.

  1. Kokos

Olej kokosowy jest bogaty w kwasy nienasycone, które redukują ilość bakterii w Twojej jamie ustnej. Wystarczy, że po umyciu zębów nabierzesz niewielką ilość oleju kokosowego i wmasujesz go w swoje zęby. Potem możesz umyć zęby jak zwykle. Kokos to też składnik wielu past do zębów, bo działa bakteriobójczo, odświeża oddech i łagodzi podrażnienia w jamie ustnej.

  1. Jagody

Owoce te, zarówno te świeże jak i mrożone, zawierają kwas cytrynowy, który działa jak naturalny wybielacz. Wymieszaj garść jagód w blenderze, a następnie użyj mieszankę jak mydło do zębów. Trzymaj na zębach przez 2-3 minuty, a następnie dokładnie spłucz usta. Jagody możemy również konsumować regularnie, co pozytywnie wpłynie na zdrowie naszych zębów.

Podsumowanie

Naturalne metody wybielania zębów są skuteczne, ale nie wolno przesadzać z ich stosowaniem. Przed zastosowaniem jakiejś metody lepiej skonsultować się z lekarzem dentystą, który pomoże wybrać najlepszy sposób stosowania. Pamiętajmy, że zdrowy uśmiech to nie tylko kwestia estetyki, ale i naszego zdrowia.