Chcąc mieć pięknie i zadbane paznokcie, warto zadać sobie trud i zadbać o nie w sposób profesjonalny. Dobra pielęgnacja i odpowiednia technika to klucz do osiągnięcia idealnego manicure. Dlatego dziś przyjrzymy się tajnikom, które warto znać, by móc wykonać samodzielnie manicure na wysokim poziomie. Przedstawimy porady od profesjonalistów dotyczące pielęgnacji i malowania paznokci. Przygotuj się na to, by zaskoczyć swój najlepszy manicure!

  1. Odpowiednia pielęgnacja paznokci

Wysuszony naskórek i zaniedbywanie pielęgnacji paznokci to częste przyczyny ich niezdrowego i nieatrakcyjnego wyglądu. Profesjonaliści zalecają systematyczną pielęgnację paznokci i naskórka wokół nich. Do tego celu najlepiej nadaje się oliwka do paznokci lub specjalny olej. Należy pamiętać, by nie obcinać skórek, tylko delikatnie je odsuwać.

  1. Malowanie paznokci

Malowanie paznokci to odpowiedzialne zadanie i wymaga cierpliwości oraz dokładności. Zanim zabierzesz się za malowanie, warto przygotować swoje paznokcie. Wyczyść je i osusz dokładnie. Następnie nałóż bazę pod lakier, która nada paznokciom połyskujący wygląd.

  1. Wybór odpowiedniego lakieru

Ważną kwestią przy malowaniu paznokci jest wybór odpowiedniego lakieru. Najlepiej wybierać lakiery wysokiej jakości, które są bardziej trwałe. Gdy kupujesz nowy lakier, zwróć szczególną uwagę na jego konsystencję. Im gęściej lakier, tym ciężej nim malować, a nierówności są lepiej widoczne.

  1. Technika malowania paznokci

Malowanie paznokci to nie tylko kwestia odpowiedniego wyboru koloru, ale również techniki. Najważniejsze to pamiętać o prawidłowym ułożeniu pędzelka na powierzchni paznokcia. Pędzlem możemy przesunąć lakier w dół paznokcia, następnie przesunąć go lakierem z lewej strony paznokcia i na koniec z prawej. W samym końcu zaczynamy od nowa, aż do pokrycia całej powierzchni paznokcia.

  1. Utwardzanie lakieru

Ostatnią ważną kwestią jest utwardzanie lakieru. Najlepiej nałożyć na paznokieć top coat lub spray fixujący, który zapewni zadbanie o długotrwale utrzymujący się lakier. Ważne, by po nałożeniu top coatu warstwy lakieru nie dotykać paznokci, aż do pełnego wyschnięcia.

Podsumowując, wykonywanie idealnego manicure wymaga uważności i cierpliwości. Dzięki naszym poradom możesz osiągnąć klasyczny, ale perfekcyjny efekt. Będziesz zaskoczona swoimi zdolnościami i zachwycona efektem.