Pielęgnacja skóry problematycznej: skuteczne rozwiązania

Wiele osób boryka się z problemami skórnymi, takimi jak trądzik czy rozszerzone pory. To dość powszechny problem wśród osób w różnym wieku, jednak wiele osób nie wie, jak pielęgnować swoją skórę, aby pozbyć się tych problemów. W tym artykule znajdziesz skuteczne rozwiązania, które pomogą Ci zadbać o skórę problematyczną oraz pozbyć się uciążliwych zmian skórnych.

Jakie są przyczyny skóry problematycznej?

Przyczyny mogą być bardzo różne, jednak najczęściej są to:

 • Długotrwały stres
 • Niewłaściwa dieta
 • Nieodpowiednia pielęgnacja skóry
 • Brak snu
 • Problemy hormonalne
 • Zanieczyszczenia środowiska
 • Używanie produktów kosmetycznych, które nie są odpowiednie dla Twojego typu skóry

Jak pielęgnować skórę problematyczną?

 1. Zawsze zaczynaj od oczyszczenia skóry. Wybierz delikatny, ale skuteczny środek do mycia twarzy, który nie będzie podrażniał skóry. Pamiętaj, żeby umyć twarz dwa razy dziennie.
 2. Odpowiednia dieta. Unikaj tłustych potraw i słodyczy, które mogą prowadzić do nasilenia się problemów skórnych.
 3. Wszystko z odpowiednią miarą. Przede wszystkim, unikaj zbyt częstego używania produktów kosmetycznych oraz nie przesadzaj z intensywnością zabiegów pielęgnacyjnych.
 4. Wybieraj kosmetyki do pielęgnacji skóry problematycznej, które są odpowiednie dla Twojego typu skóry. Polecamy przede wszystkim kosmetyki zawierające kwas salicylowy lub kwas glikolowy.
 5. Nie zapomnij o kremach z filtrem UV. Promienie słoneczne również mają wpływ na naszą skórę, a ich nadmiar może powodować problemy skórne.

Skuteczne rozwiązania

 1. Maseczki do twarzy z glinki. Glinki – doskonale oczyszczają skórę, a także pomagają w zwalczaniu trądziku.
 2. Kwas glikolowy w peelingu chemicznym. Działanie kwasu glikolowego polega na złuszczaniu martwych komórek naskórka, co przyspiesza proces regeneracji skóry.
 3. Zimne oczyszczanie twarzy. Ten zabieg polega na oczyszczaniu skóry za pomocą ciekłego azotu i ma działanie przeciwbakteryjne, zwężające pory oraz łagodzące.

Podsumowanie

Pielęgnacja skóry problematycznej to trudne zadanie, ale możliwe do wykonania. Najważniejsze to pamiętać o odpowiedniej diecie, unikanie stresu, oraz stosowanie skutecznych kosmetyków do pielęgnacji skóry. Pamietaj też, żeby pielęgnować swoją skórę regularnie oraz przestrzegać instrukcji stosowania kosmetyków. Dzięki tym kilku krokom z pewnością uda Ci się pozbyć problemów skórnych oraz cieszyć się zdrową, piękną skórą.