Ceny, jakie oferuje pralnia chemiczna mogą być różne, w zależności od tego, gdzie się ona znajduje czy pod jakim szyldem działa. Owszem, zdarzają się placówki, których usługi są oceniane jako drogie. Inne, jak na przykład EBS, oferują wysoką jakość w przystępnej cenie. Aktualnie obowiązujące stawki można sprawdzić na stronie pralni.

Pralnia chemiczna EBS nie jest droga. Jeśli weźmie się pod uwagę standard oferowanych usług czy szybkość ich realizacji, okaże się, że to nieduży, a opłacalny wydatek. Ważny jest też czas, jaki zaoszczędzimy, oddając do niej swoje ubrania czy tekstylia wymagające wyczyszczenia, odświeżenia czy zastosowania innych zabiegów.

Co wpływa na cenę usług w pralni chemicznej?

Ceny prania w pralni chemicznej różnią się w zależności od rodzaju materiału, który trzeba wyczyścić. Nie bez znaczenia pozostają gabaryty tekstyliów wymagających odświeżenia. Inne są kwoty za pranie kołder z pierza, a inne tych z wypełnieniem syntetycznym. To zrozumiałe, że pranie ręcznie tkanego lub jedwabnego dywanu jest droższe.

Ceny usług mogą zostać pomniejszone o rabaty, jeśli klient dysponuje specjalną, uprawniającą do zniżek kartą. Tańsze są też usługi, na które wykupiono abonament. Tego typu rozwiązania funkcjonują w pralni EBS. Biorąc pod uwagę aktualne ceny prądu i wody, a także potrzebnych detergentów, oddanie rzeczy do pralni, wcale nie okazuje się drogie.

Czy oddanie rzeczy do pralni chemicznej się opłaca?

Pranie różniących się składem materiałów wymaga zastosowania różnych detergentów. Ważne jest także dopasowanie temperatury i innych parametrów, by w wyniku czyszczenia tkaniny nie uległy zniszczeniu. Ciężko zrobić to w warunkach domowych. Dlatego warto swoje rzeczy powierzyć profesjonalistom, takim jak pralnia EBS.

EBS w ramach usług podstawowych oferuje pranie odzieży, w tym wierzchniej, a także tekstyliów domowych. Zajmuje się czyszczeniem dywanów, obuwia (wraz z jego impregnacją), a także odzieży skórzanej, futer i kożuchów. Pralnia ma swojej ofercie również usługi uszlachetniające, takie jak np. apretura, krochmal, superkantki i inne.