Makijaż wieczorowy: jakie trendy obowiązują w sezonie 2021?

Słowo “wieczorem” kojarzy się z tajemnicą, glamour i elegancją. Właśnie dlatego makijaż na wieczór powinien być o wiele bardziej wyrafinowany i odkrywczy, niż ten na co dzień. Co warto wiedzieć na temat makijażu wieczorowego w sezonie 2021? Sprawdźmy trendy i inspiracje.

 1. Smokey eye na całego
  Smokey eye to makijaż, który kojarzy się z wieczorem jak żaden inny. W sezonie 2021 przeniosło się ją na kolejny poziom. Teraz poza klasycznym smokey eye, który składa się z czerni i szarości, mamy także wersję kolorową. Czerwień, granat, zieleń, fiolet – te kolory z pewnością przyciągną uwagę.

 2. Brązowe i złote cienie
  Jeśli chodzi o cienie do powiek, warto zainwestować w brązowe i złote odcienie. To właśnie one będą jednym z głównych trendów w sezonie 2021. Oczywiscie cienie w intensywnych kolorach, takich jak niebieski czy zielony wciąż będą modne, ale brąz i złoto łączą w sobie elegancję i subtelność.

 3. Matowy wykończenie ust
  Jeśli chodzi o usta, to w sezonie 2021 królują matowe odcienie. Zamiast błyszczyków, warto zainwestować w szminki matowe, o głębokich odcieniach bordo, czerwieni czy fioletu. Matowe wykończenie dodaje usta i elegancji.

 4. Rzęsy jak w Hollywood
  Podkręcone, wydłużone rzęsy to klucz do idealnego makijażu wieczorowego. W sezonie 2021 postaw na rzęsy z efektem “Hollywood”. Imitowanie tego efektu jest naprawdę proste – wystarczy, że nałozysz kilka warstw ulubionej maskary, a następnie zetrzesz nadmiar tuszu grzebieniem.

 5. Kreska na powiece w kolorze
  Kreska na powiece to makijażowy klasyk. W sezonie 2021 kreski występują w różnych kolorach – zielonkawe, czerwone, żółte, błękitne. Dzięki temu łatwo stworzysz oryginalny i wymagający makijaż wieczorowy.

Podsumowując, makijaż wieczorowy w sezonie 2021 kojarzy się z elegancją, subtelnością i odwagą, dzięki nietypowym połączeniom kolorystycznym i nowym interpretacjom klasycznych elementów. Warto eksperymentować, bawić się kolorami i pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w make-upie.