W tym momencie pewną stałą częścią zdrowego stylu życia stała się suplementacja. Praktycznie każdy, kto próbuje o siebie dbać i to pod różnymi kątami, przyjmuje już regularnie pewne suplementy diety – czy to multiwitaminy mające zapewnić organizmowi lepsza odporność i uchronić go przed przeziębieniem zwłaszcza podczas jesieni i zimy, czy to suplementy na potencję albo bardzo modne spalacze tłuszczu umożliwiające szybszą redukcję tkanki tłuszczowej. Wśród suplementów diety każdy znajdzie coś dla siebie, no i ogólnie rzecz biorąc mogą być one produktami dobrymi i pomocnymi, jeżeli tylko mądrze się je wybiera i kupuje po wcześniejszym przeanalizowaniu tematu.

Nowe suplementy

Zawsze przed zakupem nowego suplementu diety należałoby zastanowić się przynajmniej trzy razy nad tym, czy naprawdę się go potrzebuje i czy nie jest się w stanie zastąpić występujących w nim substancji jakimiś naturalnymi produktami. Często jest to przecież możliwe. Magnez może być przyjmowany wraz z cytrynianem magnezu występującym pod postacią proszku lub tabletek, ale równie dobrze można wprowadzać jego większe ilości do swojego organizmu za sprawą zwiększonego spożycia orzechów, kakao, gorzkiej czekolady oraz kaszy gryczanej. Kwasy omega-3 zostaną uzupełnione przy pomocy tłustych ryb jedzonych dwa razy w tygodniu, a witaminy antyoksydacyjne zostaną dostarczone ze świeżymi sezonowymi warzywami i owocami (najlepiej różnokolorowymi!). W przypadku gdy jednak problem jest poważniejszy, bo są nim np. mocno wypadające włosy i chorobowe łysienie, suplementy na porost włosów mogą okazać się niezbędne. Nie można powiedzieć, że suplementy są do zastąpienia, bo nie zawsze tak jest. Czasami też samo stosowanie zdrowego żywienia dla niektórych osób może okazać się bardzo trudne, a wtedy już lepiej przyswoić odpowiednie substancje wraz z łatwą do przyjęcia tabletką lub proszkiem niżeli nie przyjmować ich w ogóle i nie móc zadbać o dobre funkcjonowanie organizmu.

Suplementy diety

Każdy suplement diety zawsze warto starać się wybierać z pomocą dobrego farmaceuty albo za rekomendacją lekarza, dietetyka bądź jeszcze innego, godnego zaufania specjalisty. Jeżeli wybiera się suplementy na sen, trzeba sprawdzić ich skład i to, czy występujące w nich substancje potrafią korzystnie uregulować ten sen. Ponadto istotne okazuje się samo miejsce zakupów oraz samodzielna weryfikacja poziomu bezpieczeństwa poszczególnych artykułów. W dzisiejszych czasach z pomocą Internetu dość łatwo można sprawdzić, w który suplement diety warto zainwestować, a w który już niekoniecznie.