Bordowa sukienka stała się hitem wśród modowych trendów. Subtelna, elegancka i zmysłowa – to właśnie określenia, jakie najlepiej oddają charakter tej szlachetnej barwy. Jednym z kluczowych elementów tworzenia charakteryzacji jest oczywiście makijaż. Jakie triki stosować, by uzyskać idealny make-up do bordowej sukienki? Przeczytaj nasz artykuł, by znaleźć inspiracje i porady dla Twojego makijażu.

  1. Dopasowanie makijażu do odcienia sukienki

Podstawą do dobrania odpowiedniego makijażu jest przede wszystkim dopasowanie barw do kolorystyki sukienki. Jeśli bordowa sukienka ma w sobie ciepłe tony, warto postawić na brązy, złote i czerwieni w makijażu. Natomiast, jeśli odcień granatowej sukienki jest chłodny, lepiej wybrać kolor fioletowy, granatowy lub srebrny.

  1. Uwaga na odcień skóry

Niezależnie od kolorystyki sukienki, przy tworzeniu makijażu należy też uwzględnić odcień swojej karnacji. Jeśli skóra ma ciepłą tonację, wówczas najlepsze będą ciepłe kolory, natomiast jeśli masz zimną tonację skóry, lepiej zdecydować się na bardziej zimne kolory.

  1. Nude makijaż z kreską

Jeśli nie jesteś pewna, jaki makijaż pasuje do Twojej sukienki, wybierz klasyczne rozwiązanie i postaw na nude makijaż. Możesz dodać do niego cienką kreskę eyelinerem, by oczy stały się bardziej wyraziste.

  1. Makijaż oczu i ust

Doskonałym rozwiązaniem na wieczór jest mocny makijaż oczu w odcieniach szarości, czerni i ciemnych brązów. Do takiego makijażu pasują subtelne, błyszczące usta w odcieniach nude lub cielistych brązów. Natomiast, jeśli stawiasz na delikatny makijaż oczu, postaw na mocny kolor ust – np. czerwień, bordo lub fiolet.

  1. Makijaż odpowiedni do stylu sukienki

Kolejnym ważnym elementem jest dopasowanie stylu makijażu do charakteru sukienki. Jeśli masz prostą, minimalistyczną sukienkę, postaw na delikatny i naturalny makijaż. W przypadku bardziej wieczorowych kreacji, zdecyduj się na mocniejszy, zwracający uwagę make-up.

Podsumowując, makijaż do bordowej sukienki to temat bardzo szeroki, ale kierując się powyższymi wskazówkami, na pewno uda Ci się stworzyć charakterystyczny, spójny i piękny look. Pamiętaj, że dobry makijaż to taki, który dodaje pewności siebie i uwypukla Twoją naturalną urodę, jednocześnie podkreślając styl i charakter sukienki.