Czy endermologia wyszczupla i zwalcza cellulit?
Choć cellulit, który często współwystępuje z nadmiernymi kilogramami, urósł do rangi niepokonanego przeciwnika wielu kobiet, okazuje się, że są sposoby, aby zniknął z naszych ud, pośladków, czy brzucha. Wystarczy dbać o siebie, regularnie ćwicząc, stosując zdrową dietę z dużą ilością warzyw, brać naprzemienne zimne i ciepłe prysznice, wmasowywać w skórę intensywnie działające olejki i balsamy… To wszystko brzmi jak droga przez katusze. Na szczęście jest dużo łatwiejszy sposób na to, by wymodelować sylwetkę i uzyskać jędrną, zdrową skórę. To endermologia.
Na czym polegają zabiegi endermologii
Endermologia to zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych, który powoduje pobudzenie tkanki tłuszczowej do spalania, pobudza skórę do regeneracji i korzystnie wpływa na jej wygląd. Osoba, które chce skorzystać z zabiegu, zakłada specjalny biały kostium, który ściśle przylega do skóry, ponieważ nie jest wskazane, by głowica urządzenia do endermologii dotykała skóry bezpośrednio. Poprzez cienką warstwę materiału skóra jest lekko wsysana i jednocześnie intensywnie masowana poruszającymi się rolkami urządzenia. W ten sposób tkanka tłuszczowa zostaje zmiękczona i jest bardziej podatna na spalanie, nawet jeśli wcześniej pozostawała oporna na dietę i ćwiczenia. Po kilku – kilkunastu zabiegów skóra jest wyraźnie gładsza, celllulit zmniejszony, a rozstępy mniej widoczne.
Endermologia przeciwwskazania
Z endermologii może skorzystać większość osób, które chcą wymodelować swoją sylwetkę, pozbyć się cellulitu czy zmniejszyć widoczność rozstępów. Niemniej jednak, tak jak do wielu innych zabiegów kosmetycznych i tu występują pewne przeciwwskazania. Endermologia nie powinna być stosowana u pacjentów z chorobą nowotworową, z bolesnymi żylakami, zapaleniem żył czy z tłuszczakami na skórze. Nie można jej wykonywać również u osób z przepukliną brzuszną, czy przyjmujących leki rozrzedzające krew. Odradza się wykonywanie endermologii kobietom w ciąży i karmiącym piersią.
Najnowsze komentarze