Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie makijażu nauczyło mnie, jak ważnym czynnikiem jest trwałość kosmetyków. Nie ma nic gorszego niż wykonanie pięknego makijażu, który niszczeje po kilku godzinach. Dlatego dziś chcę podzielić się z Wami pięcioma prostymi trikami, które pomogą utrzymać makijaż na cały dzień bez większych problemów.

 1. Przygotowanie skóry
  Nie jest tajemnicą, że przygotowanie skóry pod makijaż jest kluczowe. Jeśli chcesz, żeby Twój makijaż wytrzymał przez cały dzień, musisz zadbać o to, aby Twoja skóra była dobrze nawilżona. Krem nawilżający podkład to absolutne minimum, ale zalecam również dodanie do swojej rutyny pielęgnacyjnej serum lub toniku.

 2. Baza pod makijaż
  Baza pod makijaż to kosmetyk, który bardzo często jest niedoceniany. Jednakże dobrze dobranej bazie zawdzięczysz trwałość Twojego makijażu. Dobrze dobrana baza pod makijaż wyrówna powierzchnię skóry, zredukuje widoczność porów i sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądała ładniej przez cały dzień.

 • Wybierz bazy, które najlepiej odpowiadają Twojej skórze. Jeśli masz skórę tłustą, wybierz bazę z matującym działaniem. Jeśli masz skórę suchą, wybierz bazę, która dodatkowo nawilży Twoją skórę.
 1. Wybór kosmetyków
  Wybór kosmetyków jest równie ważny, co wcześniejsze etapy przygotowania do makijażu. Ważne jest, aby kosmetyki, które stosujesz, pochodziły z jednej linii, dzięki czemu będą do siebie dopasowane i zostają na skórze przez cały dzień.
 • Upewnij się, że Twoje kosmetyki opierają się na godnych zaufania markach.
 • Unikaj stosowania kosmetyków przeterminowanych.
 1. Technika nakładania makijażu
  Technika nakładania kosmetyków to kolejny czynnik, który wpływa na trwałość makijażu. Nakładaj kosmetyki stopniowo, zaczynając od największych obszarów i powoli przechodząc do mniejszych. Staraj się, aby każda warstwa kosmetyku była cienka i dobrze wmasowana w skórę.

 2. Fixery do makijażu
  Fixery to kosmetyki, które pozwalają na utrwalenie makijażu. Są dostępne w formie sprayu lub pudru i bardzo skutecznie zapobiegają temu, aby kosmetyki zmyły się przez kilka pierwszych godzin od nałożenia.

 • Pamiętaj, aby spray albo puder do makijażu nakładać na bardzo delikatną warstwę.

Podsumowując, trwały makijaż to kwestia nie tylko odpowiednio dobranych kosmetyków, ale również również odpowiedniej techniki ich nakładania oraz użycia fixerów do makijażu. Pamiętaj, aby zadbać o przygotowanie skóry, wybór dobrych kosmetyków, wykorzystanie bazy pod makijaż, właściwą technikę nakładania kosmetyków i użycie fixerów do makijażu, a Twój makijaż będzie perfekcyjny przez cały dzień.