Maseczki na włosy suche

Każda z nas borykała się kiedyś z suchymi włosami. Nie jest to ani miłe, ani estetyczne. Włosy suche są bardziej podatne na ogólne zniszczenia oraz łamanie się. Niestety ich odbudowanie nie jest proste. Jest za to bardzo czasochłonne i wymagające cierpliwości oraz regularności i powtarzalności. Jednym ze sposobów na odbudowanie włosów suchych są maseczki. Można je stosować w zaciszu własnego domu, nie wydając przy tym fortuny. W dodatku, ktoś może odnaleźć w tym radość i poczuć się jak w prawdziwym spa.

Maseczka z żółtek jaj

Do najpopularniejszych domowych maseczek na włosy suche jest maska z jaj kurzych. Jest całkowicie naturalna, prosta w przygotowaniu, można ją stosować raz – dwa razy w miesiącu i daje świetne rezultaty. W dodatku nie jest ona droga, a białka jaj możesz wykorzystać do białkowego omleta albo bezy. Jak więc przygotować taką maseczkę? Nie ma nic prostszego. Wystarczą jedynie jajka, a właściwie ich żółtka. Jaka jest ich odpowiednia ilość? Wszystko zależy od długości włosów. Na włosy do ramion wystarczą trzy żółtka rozmiaru M. Gdy oddzielimy jej już od białek, możemy wymieszać je w szklance za pomocą widelca. Mieszamy tak, aż do uzyskania lekko pieniącej się masy. Tak powstałą mieszankę wcieramy w lekko wilgotne włosy i pozostawiamy ją na około 20 minut. Po tym czasie spłukujemy odżywkę letnią wodą, a włosy myjemy dokładnie szamponem. Ważne by szampon ten miał dobry skład i zawierał składniki nawilżające, takie jak masło shea, olejek arganowy lub ekstrakt z korzenia mniszka. Te składniki dodatkowo wesprą twoją walkę o nawilżenie włosa.

Maseczka z miodu, oleju rycynowego i kilku kropel soku z cytryny

Kolejną popularną maseczką jest maska z miodu, oleju rycynowego i kilku kropel soku z cytryny. Miód w tym zestawieniu bardzo mocno odżywia włosy. Olej rycynowy odpowiada za ich nawilżenie, a sok z cytryny domyka łuski włosa. Należy jednak pamiętać, by nie przesadzić z cytryną, bo można wtedy uzyskać odwrotny efekt. Wszystkie składniki maseczki dokładnie mieszamy, nakładamy na wilgotne włosy i pozostawiamy na 20 -30 minut. Po tym czasie spłukujemy włosy letnią wodą i myjemy je dobrym szamponem.