Owoce, czyli te pyszne, kwaśne lub słodkie, kolorowe rzeczy, które jemy, a potem nie czujemy się winni – tak jak możemy się czuć po zjedzeniu całej tabliczki czekolady. Są zdrowe, mają witaminy, możemy je jeść na surowo lub w deserach, a nawet gotować, aby nadać naszym potrawom szczególny smak.

Kiedyś wszystkie owoce, które mogliśmy mieć, były tymi, które były dostępne w naszej okolicy, dziś możemy mieć prawie wszystko z dowolnego miejsca. Po prostu płacimy za nie różne ceny. Czasami kosztują kilka złoty, ale innym razem ich cena może sięgać dużo większych kwot… Tak się dzieje, gdy życzymy sobie egzotycznych owoców, które rosną na odległych krainach. Muszą jakoś zostać do nas przetransportowane a to również kosztuje a zwłaszcza to aby były świeże w drodze i po dotarciu na miejsce.

Jednak czasami niektórzy ludzie idą trochę dalej i tworzą zmodyfikowane rodzaje egzotycznych owoców. Nie znajdziesz ich nigdzie w naturze i na pewno zapłacisz dużo więcej, jeśli zechcesz ich spróbować. Ile? A co by było, gdybyśmy ci powiedzieli, że za niektóre z tych cen można kupić przyzwoity samochód? Czy faktycznie istnieją tak drogie owoce i jaki jest najdroższy owoc świata? Sam sprawdź!

Yubari King Melon – 30000 $

Yubari King Melon to hybryda dwóch innych melonów, które powstały na tej samej wyspie Hokkaido a swoją nazwę zawdzięcza szklarniom Yubari na wyspie.
Melony mają idealnie okrągły kształt i gładką skórkę, a część łodygi pozostawiono na wierzchu, aby poprawić ich estetykę. Są bardzo miękkie i słodkie i używane jako prezenty podczas Chugen – Ghost Festival, tradycyjnego festiwalu buddyjskiego i taoistycznego. Podczas gdy obecna średnia cena wynosi 12 000 dolarów za melona, w 2008 r. Dwa z nich zostały sprzedane za mocne 30 000 dolarów, co czyni je najdroższymi owocami na świecie.

Densuke Watermelon – 6100 $

Bez plam i pasków, ważący do 11 kilogramów, czarny arbuz Densuke jest rzadkością na rynku owoców. Jego smak jest trochę słodszy niż innych arbuzów, a ponieważ jest ich tylko 10 000 rocznie, czyni je to bardzo ekskluzywnymi.

Zwykle kosztuje około 250 dolarów, ale w 2008 roku rekord sięgnął 6100 dolarów za jeden z tych czarnych słodkich melonów. Czy powinniśmy wspomnieć, że Japonia jest krajem, w którym to się stało? Jesteśmy pewni, że już to rozgryzłeś. Arbuzy są uprawiane wyłącznie na wyspie Hokkaido w Japonii, więc to główny powód ich rzadkości.