Innowacyjne aplikacje, inteligentne usługi w chmurze jak również i bardzo dobrej jakości zabezpieczenia to elementy, które odróżniają Microsoft 365 od innych pakietów do pracy biurowej, a w głównej mierze do pracy zdalnej. Dlatego też nie bez kozery jest to pakiet, który obecnie jest wybierany najczęściej zarówno do pracy jak i do nauki zdalnej. Tenże pakiet programów jest idealny do tego, aby móc prowadzić spotkania, czat, aby przekazywać sobie różne dokumenty, a to wszystko przy zachowaniu najwyższego stopnia bezpieczeństwa jak również przy zachowaniu satysfakcjonującej wydajności. Jako główne zalety pakietu programów biurowych Microsoft 365 należy na pewno wymienić:

  • bardzo duża wydajność pracy z dowolnego miejsca
  • najwyższej klasy zabezpieczenia
  • ekonomia – jedno rozwiązanie zastępuje wiele innych

Jest to pakiet programów znacząco ułatwiających skuteczną pracę biurową, dzięki czemu można mówić o odpowiedniej wydajności pracy oraz o odpowiednich efektach, o odpowiednich możliwościach.

Wydajność pakietu Microsoft 365

Pakiet programów Microsoft 365 to w głównej mierze wydajność. Jest to aspekt, który w szczególności jest ceniony przez użytkowników. Umożliwia on swobodne prowadzenie czatów z wieloma osobami. Poza tym również można wykonywać połączenia oraz organizować spotkania z wieloma osobami jednocześnie. Tego elementu bynajmniej nie zapewnia każdy dostępny na rynku pakiet programów biurowych. To wszystko jest możliwe dzięki specjalnej usłudze o nazwie Microsoft Teams. Kolejnym z elementów poprawiających wydajność pakietu w sposób wyraźny, jest magazyn zlokalizowany w chmurze o pojemności 1 TB. Nie tylko jego wielkość, ale fakt jego lokalizacji jest tutaj bardzo dużą zaletą pozwalającą ułatwić sobie pracę zdalną. Poza wymienionymi, warto także wskazać na dostępność do tego, co jest znane już z poprzednich pakietów programów biurowych. Mowa jest o:

  • aplikacje Word, Power Point, Excel
  • funkcje poczty elektronicznej oraz kalendarza – programy Outlook, Exchange

Odpowiednie zabezpieczenia

Bezpieczeństwo jest bardzo istotnym elementem w dobie współczesnej. W pakiecie Microsoft 365 mamy do czynienia z najwyższym możliwym stopniem wprowadzonych zabezpieczeń. Zastosowane tutaj zabezpieczenia komputerowe pozwalają skutecznie chronić się przed złośliwym oprogramowaniem, przed spamem, przed próbami wyłudzenia pieniędzy, przed próbami wyłudzenia ważnych haseł. Zastosowane zabezpieczenia pozwalają na skuteczną ochronę przed nieautoryzowanym dostępem do zasobów komputera jak również przed niekontrolowanym i niechcianym usunięciem jakichś ważnych danych. Bardzo istotne jest na pewno to, że ochrona ta dotyczy nie tylko komputerów firmowych, ale jeśli dany pracownik przy wykonywaniu swoich obowiązków korzysta ze swojego prywatnego urządzenia, to taka ochrona także jest aktywna, jest dedykowana takiemu urządzeniu.

Ekonomia

To aspekt, na który zwraca uwagę każdy przedsiębiorca. Możliwość ograniczenia ponoszonych kosztów jest jednym z istotnych aspektów, o którym nie można nie wspomnieć. Microsoft 365 to pakiet programowy, w którym mamy do czynienia z możliwością skonsolidowania różnych używanych aplikacji, aby w ten sposób móc znacząco ograniczyć koszty ponoszone przez firmę. Pakiet jest skonstruowany w bardzo prosty sposób, co przekłada się w bezpośredni sposób na łatwość konfigurowania, zarządzania poszczególnymi aplikacjami jak i łatwość wdrażania. Nie można również nie wskazać na funkcję Power Automate, dzięki której procesy biznesowe są znacząco uproszczone.

Microsoft 365 to pakiet programów biurowych, które zasadniczo są każdemu przedsiębiorcy znane, ponieważ jest to spadkobierca pakietu Open Office. Tutaj mamy do czynienia z wersją rozbudowaną, udoskonaloną i sprawiającą, że praca zdalna jest nie tylko możliwa, ale jest ona bardzo wydajna, skuteczna oraz w pełni bezpieczna. Ponadto również należy podkreślić, że koszt zakupu i korzystania z dostępu do owego pakietu jest stosunkowo bardzo niski. To dopełnia dzieła obrazując zalety Microsoft 365.